• Rok zázrakov so sklom a hlinou

•

Rok zázrakov so sklom a hlinou je názov strešného projektu, ktorého cieľom je získavať prvé skúsenosti s keramickou tvorbou a rozvíjať už nadobudnuté zručnosti s rôznymi technikami práce s hlinou. Novinkou a obohatením projektu je tvorba sklenených objektov s využitím tavenia skla a vitráže.

Projekt je realizovaný s ohľadom na cieľovú skupinu prostredníctvom rozmanitých organizačných foriem:

1.  tvorivý workshop

2.  tvorivé dielne

3.  denné tábory

4.  umelecký projekt

5.   záujmové útvary

Ciele:

1.  Zhotoviť „putujúce“ keramické hrnčeky, zakomponovať do nich svoj odkaz a poslať prvým adresátom,

2.  osvojiť si rôzne techniky práce s hlinou,

3.  rozvíjať už získané zručnosti – tvarovať s keramickou hmotou a sklom, modelovať z voľnej ruky, točiť na  hrnčiarskom kruhu a pracovať s farebnými glazúrami a engobami,

4.  vytvoriť sklenené objekty – lampy s využitím tavenia skla a vitráže,

5.  uskutočniť vernisáž a dražbu v Galérii u anjela v Kežmarku,

6.  celoročne poskytovať deťom priestor na realizáciu v záujmových útvaroch.