• S nimi je svet ľahší

• Kompenzačné a rehabilitačné pomôcky sú nástrojom a prostriedkami, ktoré pomáhajú žiakom s rôznymi zdravotnými obmedzeniami, zlepšujú ich schopnosť fungovať v každodennom živote. Tieto pomôcky môžu byť navrhnuté tak, aby kompenzovali straty funkcií, alebo zlepšili schopnosť žiakov vykonávať bežne úkony. .Rehabilitačné pomôcky sú zamerané na obnovu alebo zlepšenie fyzických, mentálnych alebo sociálnych schopností žiakov. Tieto pomôcky zahŕňajú cvičebné pomôcky, terapeutické pomôcky alebo iné prostriedky, ktoré pomáhajú pri rehabilitácii po úraze, ochorení.  Cieľom je podporiť jednotlivca v procese obnovy a umožniť mu vrátiť sa čo najbližšie k plnej funkcionalite.

Hlavné ciele projektu:

1. Posilňovať pocit zodpovednosti starať sa o svoje zdravie.

2. Vyvolať pozitívne zmyslové pocity, ktoré napomáhajú pri rozvoji žiakov.

3. Pomocou terapeutických a kompenzačných prvkov, realizovať terapiu k obnove funkcionalít.

4. Redukovať stres a stereotypné správanie, zvýšiť spontaneitu, motiváciu, iniciatívu.

Termín začiatku projektu:                                                                 Termín ukončenia projektu:

November 2023                                                                            December 2023

Zodpovednosť: Mgr. Monika Adamcová

.